yavru köpek

MİNYATÜR SCHNAZUER YAVRU

Minyatür Schnauzer Yavru

Minyatür Schnauzer yavru ırkının özellikleri, bakımı, beslenmesi, fiyatı, ırk kökeni, satılık Minyatür Schnazuer yavruları

Minyatür Schnauzer ırkının en güzel özelliklerinden bir tanesi kokusuz olması diğeri hiç tüy dökmüyor olmasıdır minyatür schnauzer yavru ırkı son zamanlarda apartman yaşamındaki uyum ve başarısından dolayı pet sektöründe yıldızı parlayan ırklardan biri olmuştur. Minyatür Schnauzer, Schnauzer sülalesinde bulunan Dev Schnauzer, Standart Schnauzer ve Minyatür Schnauzer olmak üzere üçe ayrılan schnauzer ailesinin en küçük ve en sevimli olanıdır. Minyatür Schnauzer tarihine baktığımızda kemirgen hayvanların avlanmasında büyük başarı elde ettiklerini görmekteyiz.

      Minyatür schnauzer yavruları ırkı küçükken kulaklarını dikerler lakin olgunlaşmaya başladıklarında kulak uçlarından öne doğru bir miktar eğilmeler görülebilmektedir. Bu durum da minyatür schnauzer ırkına farklı bir sevimlilik katmaktadır. SCHNAUZER YAVRULARI ırkının en güzel özelliklerinden biride kokusuz olması diğeri özelliği de hiç tüy dökmüyor denecek kadar az tüy döküyor olmalarıdır. Bundan dolayı minyatür schnauzer aile içi beslenebilecek köpekler sıralamasında en üst sıralarda bulunmaktadır.

SATILIK MİNYATÜR SCHNAUZER YAVRULARI

     
     
     
     
     
     

 


Minyatür Schnauzer yavrularımızın son durumları için Facebook : Schnauzer Yavruları  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MİNYATÜR SCHNAUZER ÖZELLİKLERİ :

Minyatür Schnauzer,ülke olarak Almanya kökenlidir. Minyatür schnauzer ırkı son zamanlarda apartman yaşamındaki uyum ve başarısından dolayı pet sektöründe yıldızı parlayan ırklardan biri olmuştur. Minyatür schnauzer, Schnauzer sülalesinde bulunan Dev Schnauzer, Standart Schnauzer ve Minyatür Schnauzer olmak üzere üçe ayrılan schnauzer ailesinin en küçük ve en sevimli olanıdır. Minyatür schnauzer tarihine baktığımızda kemirgen hayvanların avlanmasında büyük başarı elde ettiklerini görmekteyiz. Minyatür Schnauzer ırkı küçükken kulaklarını dikerler lakin olgunlaşmaya başladıklarında kulak uçlarından öne doğru bir miktar eğilmeler görülebilmektedir. Bu durum da minyatür schnauzer ırkına farklı bir sevimlilik katmaktadır. Minyatür Schnauzer ırkının en güzel özelliklerinden biride kokusuz olması diğeri özelliği de hiç tüy dökmüyor denecek kadar az tüy döküyor olmalarıdır. Bundan dolayı minyatür schnauzer aile içi beslenebilecek köpekler sıralamasında en üst sıralarda bulunmaktadır.

Minyatür Schnauzer karakteri

Minyatür schnauzer sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır. Her şekilde yaşam koşullarına adapte olabilecek uyumlu bir köpektir. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister. Schnauzerlar fazla havlamaya eğilimlidir, fakat sesi çok rahatsız edici değildir. Fare yakalamakta oldukça başarılı olan ırk, aynı zamanda iyi bekçilik yapar.
 

Minyatür Schnauzer yaşam ortamı

minyatür schnauzer apartman yaşamı için uygun bir ırktır. Ev içinde yeteri kadar hareketli olduğundan bahçeye gereksinim duymaz. 

Minyatür Schnauzer egzersiz ihtiyacı

Schnauzer Enerjik bir ırk olan Minyatür Schnauzer günlük uzun yürüyüşlerden, tasmasız serbest şekilde koşup oynamaktan hoşlanır.

Minyatür Schnauzer bakımı

Schnauzer, Sert tüylerden oluşan kaba kürk yapısı günlük olarak kısa sık dişli bir tarakla bakımı yapılmazsa kısa sürede düğümlenir. Yılda iki kez ilkbahar ve sonbaharda bütün kürk traş edilerek eşitlenir. Küt uçlu bir makasla göz çevresi ve kulaklardaki tüyler kısaltılmalıdır. Ayrıca yemeklerden sonra bıyıkların ve sakalların silinmesi gerekir. Hemen hemen hiç tüy dökmez ve köpek kokusu yoktur.

Minyatür Schnauzer kökeni

Standart, minyatür ve dev Schnauzer' dan oluşan Schnauzer ırklarının en eskisi Standart Schnauzer' dır. Minyatür Schnauzer ise 19. yüz yıl sonlarında Standart Schnauzer ile Affenpincher ve Poodle ırklarının melezlenmesi ile elde edilmiş, Standart Schnauzer görüntüsüne sahip daha küçük bir ırktır. Alman kökenli bir ırk olan Schnauzer' ın ismi, Almanca "burun bölgesi" anlamına gelen "schnauze" kelimesinden gelmektedir. Geçmişte zararlı kemirgenleri avlamak için kullanılmıştır. Günümüzde pet olarak sahiplenilen popüler köpek ırklarından biridir. Minyatür Schnauzer 1948 yılında UKC tarafından kabul edilmiştir.

      Yavru Köpek üretim merkezimizde, damızlık köpeklerimiz ve satışa sunulan yavru köpeklerimiz sürekli veteriner hekim kontrolü altında olup, bölgesel periyoduna uygun olarak aşı uygulamaları yapılmakta, isteğe bağlı microchipleri takılmaktadır. Yavru köpek üretimi ve ithalinde 22 senelik güven, hizmet ve kalite anlayışı ile, Merkezi  BURSAda bulunan tesisimizden, Türkiye'nin her noktasına aynı gün içinde ırk ve sağlık garantili gönderim imkanı bulunmaktadır...

 

köpek dünyası google köpek dünyası twitter köpek dünyası facebook köpek dünyası instagram köpek dünyası linkedin köpek dünyası pinterest

köpek dünyası logo

YAVRU KÖPEK

 (0532) 343 80 41