MALTESE TERRİER TEACUP

maltese terrier teacup

Yavru Köpeklerimiz

Maltese Terrier Teacup Yavru

Maltese Terrier Teacup Yavrusu. Maltese Terrier Teacup ırkı sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpektir. Maltese Terrier Teacup ırkının alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Maltese Terrier Teacup Yavru rengi beyazdır, ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Maltese Terrier Teacup canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Satılık Maltese Terrier Teacup Yavruları

 
 maltese terrier teacup maltese terrier teacup
   
maltese terrier teacup maltese terrier teacup
   
 maltese terrier teacup maltese terrier teacup
   
 maltese terrier teacup  maltese terrier teacup
   
 maltese terrier teacup  maltese terrier teacup
   
 maltese terrier teacup  maltese terrier teacup
   
 maltese terrier teacup  maltese terrier teacup

Maltese terrier teacup yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Maltese Terrier Teacup sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

maltese terrier teacup

Maltese Terrier Teacup Özellikleri

Maltese Terrier Teacup sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük;ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Maltese Terrier Teacup Karakteri Maltese Terrier Teacup Yavrusu canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Maltese Terrier Teacup Bakımı Maltese Terrier Teacup Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da alerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Maltese terrier Irk Kökeni Maltese Terrier Teacup Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

maltese terrier teacup

köpek dünyası facebook köpek dünyası instagram

Maltese Terrier Teacup Üretim Çiftliği

(0532) 343 80 41