İNGİLİZ BULLDOG YAVRUSU

ingiliz bulldog yavrusu

Ana Sayfa

Satılık İngiliz Bulldog Yavrusu

İngiliz Bulldog Yavrusu, İngiliz Bulldog iri ve geniş kafasıyla sağlam ve güçlü ve son derece sadık bir köpektir. İngiliz Bulldog, kafası gözlerinin yanına kadar ulaşan yanakları ile geniştir. Alın ve kafasındaki deri buruşukluklar halinde aşağı iner. Burnu kısa, basık ve geniştir. Üst dudakları sarkık ve alt çene dışa çıkıktır. İngiliz Bulldog ırkının gözler yuvarlak, birbirinden ayrık ve koyu renktedir. Kulaklar küçük, ince ve gül biçiminde geri kıvrıktır. Kuyruk kısa ve aşağıda taşınır. Kürkü kızıl, kaplan deseni, sarı, soluk kırmızı ya da beyaz veya bu renklerin kombinasyonları olabilir. Yüzü bazen koyu renkli olabilir. Kompakt ve adaleli vücudunun iki köşesinde konumlanmış güçlü ve kısa bacakları İngiliz Bulldog ırkına paytak bir yürüyüş kazandırmaktadır. 

Satılık İngiliz Bulldog Yavruları

İngiliz Bulldog Yavrusu ingiliz bulldog yavrusu
   
ingiliz bulldog yavrusu ingiliz bulldog yavrusu
   
ingiliz bulldog yavrusu ingiliz bulldog yavrusu
   
ingiliz bulldog yavrusu ingiliz bulldog yavrusu
   
ingiliz bulldog yavru ingiliz bulldog yavrusu
İNGİLİZ BULLDOG ÖZELLİKLERİ

İngiliz Bulldog Karakteri İingiliz bulldog yavrusungiliz Bulldog görünümü bazen tehdit edici olsa da tamamıyla güvenilir en kibar köpeklerden biridir. Yine de istenmeyen çok az misafir bir zamanlar boğalarla dövüştürülen bu köpeklerle karşı karşıya kalmaya cesaret edebilir. Karakteri oldukça sevgi dolu, diğer hayvanlarla güvenilir ve çocuklara karşı kibar, düşmana karşı ise oldukça cesur ve sert olarak tanımlanır. Bulldoglar elde edebileceği her ilgi ve sevgi kırıntısını değerlendiren insan köpekleridir. Irkın mutluluğu için insan ilgisi şarttır. Bazı Bulldoglar köpeklere karşı saldırgan davranabilir. Ev hayvanları ile arası iyidir, ancak yabancı köpekleri tölere etmeyebilir. Genç Bulldoglar eğlenceyi seven hareketli köpekler olsa da yaşlandıkça sakinleşirler. Horlaması ile ünlüdür ve salyalı olabilir.

İngiliz Bulldog Yaşam Ortamı : İngiliz Bulldog apartman hayatı için idealdir. Ev içinde hareketli değillerdir ve bahçesiz bir evde de mutlu olabilirler. Bu ırk dışarıda yaşayamaz. Bulldog ılık iklimleri soğuk iklime her zaman tercih eder. Çok sıcak havada serinlemekte zorluk çeker.
 


İngiliz Bulldog Egzersiz İhtiyacı :
Bazı erişkin Bulldoglar enerji doluyken bazıları tembeldir. Yine de her Bulldog düzenli egzersizden zinde kalmak için faydalanacaktır.

İngiliz Bulldog Bakımı : İngiliz Bulldog, Kısa tüylerinin bakımı kolaydır. Haftalık fırçalama yeterli olacaktır. Yüzü ve kırışık deri araları düzenli olarak nemli bezle silinmelidir.
Kökeni :Bugünün Bulldog'u atalarından çok farklı bir karaktere sahiptir. Irk, eski Asiatik mastiflere dayanır, ancak gelişimi İngiltere'de gerçekleşmiştir. Ortaçağ orijinli "Bulldog" ismi, sadece küçük bir boğanın güçlü görünümünden değil aynı zamanda 19. yüzyılda yasaklanıncaya kadar devam etmiş boğa-köpek dövüşlerinden gelmektedir.

 

köpek dünyası facebook köpek dünyası instagram köpek dünyası linkedin köpek dünyası pinterest

köpek dünyası logo

İNGİLİZ BULLDOG

 (0532) 343 80 41