ALMAN KURDU

alman kurdu yavruları

Alman Kurdu üretim çiftliği

Uluslararası ırk standartları belirleme federasyonu normlarında olan yavrularımız, ırk ve sağlık belgelidir.

Literatürdeki bir çok köpek ırkından daha farklı bir anatomik sürece sahip bulunmaktadırlar. Bu ırkın safkan lığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için  anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gerekir. Doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşayan bir köpek ırkıdır.

Alman kurdu yavrusu sahiplenirken, köpeğin fiyatından önce, ırk özelliklerini araştırmak en doğrusu olacağı kanaatindeyim. Sahiplenme sürecinde bu ırkın ırk gelişim sürecini çok iyi bilmeniz ve takip etmeniz gerekmektedir. Satılık yavruların saflığını belirleyen temel özellikleri:kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir. Alman kurdu yavrusu seçiminde öncelik yavru alman kurdu yavrusunun fiyat bilgisi değil, Irkını yansıtan saflık özellikleri belirleyici etken olmalıdır

Satılık Alman Kurdu Yavruları

satılık alman kurdu

alman kurdu yavrusualman kurdu yavru

alman kurdusatılık alman kurdu

alman kurdu yavrularıalman kurdu yavru

Alman Çoban Köpeği

Safkanlığını ve ırk özelliklerini anlayabilmek için bu ırkın anatomik ve fiziki özellikleri bilgisine sahip olunması gereken bir ırktır.Alman kurdu yavrusu doğduğu andan itibaren erişkin olduğu döneme kadar süre içerisinde kulaklarından, renk yapısına, fiziki yapılanmasına kadar hızlı bir değişim yaşayan bir köpek ırkıdır.

Saflığını belirleyen temel özellikleri: kafa yapısı, stok yapısı, kafa maskesi, göz rengi, üst çizgisi, alt çizgisi, sara kısmı eğimi, ön ve arka ayak açıları gibi faktörler bu ırkın safkanlığını belirleyici özellikleridir. Bu ırkın yavrusunun seçiminde öncelik yavrunun fiyat bilgisi değil, Irkını yansıtan saflık özellikleri belirleyici etken olmalıdır.

Karakteri
Çoğunlukla iş köpeği olarak kullanılan Alman çoban köpeği korkusuz, dikkatli ve zekidir. Cesur, neşeli, itaatkar ve öğrenmeye heveslidir. İnanılmaz sadakati ve cesareti ile tanınır. Kendinden emin bir sükunete sahiptir; ancak asla düşmanca değildir. Çok yüksek öğrenme kapasitesi vardır. Alman Çoban köpekleri aileleri ile birlikte olmaktan büyük keyif alırlar; ancak yabancılara karşı mesafelidirler. Bu ırk ailesiyle olmaya gereksinim duyar ve uzun süre yalnız bırakılmak istemez. Sadece gerektiğinde havlar.

Oldukça gelişmiş koruma güdüleri vardır, bu nedenle aşırı korumacı olmaması için dikkatle ve özenle diğer insan ve hayvanlarla genç yaşta sosyalleştirilmelidir. İnsana karşı sergilenen saldırganlık dikkatsiz üretim ve eğitim nedeniyledir. Dikkatli üretilmiş ve eğitilmiş dengeli bir köpek diğer ev hayvanları, çocuklarla ve ailesiyle güvenilirdir. Erken yaşta itaat eğitimine başlanmalıdır. Alman çoban köpeğini doğru üreticiden almak çok önemlidir. Bazıları çekingen ve huysuzdur. Bu karakterdeki köpeklerin korku nedenli ısırmaya eğilimi vardır. Yavrunun ailesini iyi incelemek gerekir. Cezaya dayalı bir eğitim bu köpeklerde başarıya ulaşmaz. Irk o kadar zeki ve eğitilebilirliği öylesine yüksektir ki çoban köpekliği, koruma köpeği, polis ve asker köpeği, körler için rehber köpek, arama ve kurtarma köpekliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alman çoban köpeği popüler bir aile ve Show köpeğidir.

Tarihin insanoğlu ile en yoğun biçimde ilişkili olduğu köpek ırkı olan Alman Kurdu ırkı, üzerine atılan her türlü sivil ve askeri görevleri bir tamam ifa ederek, yaşantımızın her noktasında bizlere yararda bulabilmek adına yoğun çaba sarf etmiş, rehber köpekliğinden savunma sanayine kadar bir çok ağır görevlerde üstün başarı ile kendini kanıtlamıştır.

Dünyanın her noktasında, ülkemizde benzer bir çok sorumlulukta bu ırk kendini başarı ile temsil etmiştir.

İletişim

Bursa Köpek Çiftliği

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook bursa köpek çiftliği   twitter bursa köpek çifliği   instagram bursa köpek çiftliği

Bursa Köpek Çiftliği