Rottweiler Kulübü Rottweiler Tarihçesi İdeal Rottweiler Rottweiler Eğitimi Rottweiler Resimleri Ana Sayfa
 

ROTTWEILER EĞİTİMİ

 

      Rottweiler eğitimi; ırkı hakkında, ait olduğu ülkelerden, karakteristik ve fiziki özelliklerine kadar, toplumumuzda bir çok doğru ve yanlış söylentiler yapıldı. Bu ırkın sahibine saldırıp parçalamasından, çocuklara karşı düşmanlığına, ait olduğu esas ülke haricinde, macar rottweiler, alman rottweiler, türk ve kazak rottweiler gibi çeşitli sınıflandırmalara kadar bir çok yakıştırmalar ve asılsız dedikodular üretildi. Rottweiler ırkının kıl yapısından deri yapısına, burun yapısından kafa yapısına kadar bütün ırk ayrıntıları Uluslararası Irk Standartlarını Belirleme federasyonları ( FCI ve KIF gibi) tarafından en ince ayrıntılarına kadar belirlenmiştir.

         Rottweiler Eğitimi; Rottweiler ırkı hakkında, ait olduğu ülkelerden, karakteristik ve fiziki özelliklerine kadar, toplumumuzda bir çok doğru ve yanlış söylentiler yapıldı. Bu ırkın sahibine saldırıp parçalamasından, çocuklara karşı düşmanlığına, ait olduğu esas ülke haricinde, macar, rus, türk ve kazak rot gibi çeşitli sınıflandırmalara kadar bir çok yakıştırmalar ve asılsız dedikodular üretildi. Rottweiler ırkının kıl yapısından deri yapısına, burun yapısından kafa yapısına kadar bütün ırk ayrıntıları Uluslararası Irk Standartlarını Belirleme federasyonları ( FCI ve KIF gibi) tarafından en ince ayrıntılarına kadar belirlenmiştir.

      

 

 

ROTTWEILER IRKININ TABİİ TUTULACAĞI EĞİTİMLER;

          Rottweiler ırkının, yavruluk döneminden itibaren ev içindeki sosyalizasyon ve adaptasyon eğitimlerinden, tuvalet, itaat, ileri itaat, bölgesel koruma ve yakın koruma eğitimlerinin ne şekilde verileceğini size ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

            Unutmayınız ki, En iyi Eğitmen Köpeğin Sahibidir, Yeter ki, O' nun gözünden dünyamıza bakmasını bilelim.

  • Tuvalet Eğitimi

  • Aile içi sosyalizasyon eğitimi

  • Adaptasyon eğitimi

  • itaat eğitimi

  • ileri itaat eğitimi

  • Bölgesel koruma eğitimi

  • Yakın koruma (bodyguard) eğitimi

Ayrıntılı olarak ve Sizin uygulayabileceğiniz şekilde ayrıntılı olarak buradan yazacağım.